مشاوره تحصیلی: برنامه ریزی روزهای عید برای دانش آموزان دهمی و یازدهمی از اهمیت زیادی برخوردار است. در این پست لینک ویدیوی روش برنامه ریزی برای روزهای عید، فایل اکسل برای تنظیم برنامه و فایل پی دی اف برای دانش آموزان که به کامپیوتر یا لپ تاپ دسترسی ندارند تقدیم می شود. پیشاپیش عیدتان مبارک

لینک ویدیو روش برنامه ریزی در روزهای عید در آپارات

لینک دریافت فایل پی دی اف جهت تنظیم برنامه

لینک دریافت فایل اکسل جهت تنظیم برنامه

مشاوره تحصیلی: آشنایی با کنکور رشته ادبیات و علوم انسانی و برنامه راهبردی تا کنکور 1400. این وبینار در 14 اسفند 1399 به طور زنده از آپارات و شبکه شاد پخش شده است.
مشاوره تحصیلی: آشنایی با کنکور رشته تجربی و برنامه راهبردی تا کنکور 1400. این وبینار در 14 اسفند 1399 به طور زنده از آپارات و شبکه شاد پخش شده است.
مشاوره تحصیلی: نیمسال اول یا نیمه اول برای بچه های کنکوری تموم شده و میخوایم ببینیم برای موفقیت در نیمسال دوم چکار باید بکنیم. برای داوطلبان کنکور، امتحانات نوبت اول که تموم مي شه، تقریبا نیمی از « نقشه راه کنکور» طی شده و باید چشم به نیمسال دوم بدوزیم.
مشاوره تحصیلی: یه نمونه برنامه ریزی هفتگی ساعتی برای فارغ التحصیل رشته تجربی. این برنامه با استفاده از نرم افزار اکسل تنظیم شده است. جدول اکسل برای کنکور تجربی، انسانی، ریاضی و یکی هم برای سایر پایه ها به صورت آماده طراحی شده و فقط کافی است بر اساس راهنما عمل کنید تا بتوانید به راحتی ساعت های مطالعه خود را در هفته تنظیم کنید. لینک دریافت فایل اکسل: http://eqiq.ir/images/konkoor/barnamehrizi1_2.xlsx
مشاوره تحصیلی: روش برنامه ریزی روزانه یکی از آسان ترین روش های برنامه ریزی است. در این روش بر مبنای برنامه کلاس های درس و آزمون های آزمایشی شب قبل یا بعد از کلاس (روزهای مدرسه) برنامه تنظیم و روزانه اجرا می شود.
مشاوره تحصیلی: با توجه به نزدیک شدن به روزهای امتحاناتِ نوبت اول این سوال پیش می آید که در این روزها برنامه ریزی برای دانش آموزان دوازدهمی چطور باشد؟ اصلا یک دانش آموز کنکوری باید برای امتحانات نوبت اول بخونه یا نه؟ یا فقط حواسش به کنکورش باشه؟!
مشاوره تحصیلی: در این ویدیو توضیح داده ایم که دانش اموزان دوازدهمی که داوطلب شرکت در ازمون سراسری هستند چگونه بین کلاس های مدرسه و خصوصی و همچنین آزمون های ازمایشی هماهنگی ایجاد کنند و براساس اولویت برنامه ریزی کنند.
مشاوره تحصیلی: روش برنامه ریزی روزانه یکی از مناسب ترین روش های برنامه ریزی ریزی برای دانش آموزانی است که در یک پایه درس می خوانند. دانش آموزان پایه های یازدهم، دهم، نهم و ... می توانند از این روش استفاده نمایند.

مشاوره تحصیلی: امروز ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹ است و تا زمان اعلام‌شده برای برگزاری کنکور یعنی ۳۰ و ۳۱ مرداد حدود ۳۵ روز باقیمانده است. برای دانش آموزان کنکوری این دوران به دوران جمع‌بندی معروف است و به‌طور معمول باید چند کار انجام بدهند اما کیفیت و کمیت این کارها نیز مهم است که در این ویدیو به آن‌ها اشاره می‌شود: 
لینک ویدیوی 8 دقیقه ای در آپارات

مشاوره تحصیلی: نقشه راه کنکور یعنی آگاهی از اینکه درس های پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم در چه زمان هایی بخوانیم و جمع بندی کنیم. به عبارت دیگر یعنی نقشه کلی برای موفقیت در کنکور که در چه زمان هایی چه پایه هایی بخوانیم و در نهایت برای کنکور آماده شویم. در ویدیوی 23 دقیقه ای می توانید با نقشه راه کنکور آشنا شوید.

مشاهده ویدیوی نقشه راه کنکور در آپارات

مشاوره تحصیلی: یکی از مباحث مهم برای دانش آموزان کنکوری، مبحث «جمع بندی» است و هر چه به کنکور نزدیک تر می شویم این موضوع پر رنگ تر می شود. جمع بندی یعنی کلیۀ برنامه ها و فعالیت هایی که منجر به تسلط بر محتوای کتاب های درسی می شود و دانش آموز را برای موفقیت در امتحانات پایانی و کنکور آماده می کند. در این نوشته به روش ها، زمان ها و منابع جمع بندی اشاره می شود.

در یک ویدیوی 10 دقیقه ای این موضوع را یاد بگیرید. 
لینک دانلود ویدیو از سامانه آزمون سراسری فارس

لینک مشاهده ویدیو در آپارات

مشاوره تحصیلی: در یک ویدیوی هفت دقیقه ای به همراه یک فایل اکسل، روش ساده ای برای برنامه ریزی کنکوری و غیر کنکوری توضیح داده شده است. با گوش دادن به این هفت دقیقه حتی بدون فایل اکسل و با استفاده از یک جدول ساده (مطابق توضیحات ویدیو) می توانید برای خودتان برنامه ریزی کنید.

این روش برنامه ریزی پیش از این توسط برخی از دانش آموزان برتر کنکور ـ که یک نمونه از آن در فیلم به آن اشاره شده ـ مورد استفاده قرار گرفته است.

مشاهده ویدیو در صفحه آپارات

لینک دریافت فایل اکسل

 

مشاوره تحصیلی: راهبردِ برنامه ریزی برای دانش آموزان دوازدهمی نه تنها در هر بازۀ زمانی مهم است بلکه برای هر دانش آموز نیز متناسب با شرایطی که دارد متفاوت است! یکی از این بازه های زمانی مهم امتحانات نوبت اول است؛ در این دوره در مدارس امتحانات نوبت اول (عمدتا به صورت تشریحی) برگزار می شود و موسساتی هم که آزمون های آزمایشی برگزار می کنند (مثل گزینه دو، قلم چی، گاج و سنجش) اواخر دی ماه آزمون های جمع بندی نوبت اول دوازدهم را (به صورت چهار گزینه ای) برگزار می کنند؛ علاوه براین حد اقل نیمی از درس های پایه هم که از اول مهر در برنامۀ آزمون های آزمایشی بوده در همین دوره یا اندکی دیرتر (حد اکثر نیمۀ بهمن) باید جمع بندی شود؛ در مجموع یعنی نیمی از کنکور!

مشاوره تحصیلی: یکی از عوامل موفقیت تحصیلی، برنامه ریزی صحیح و منطقی است[1]و نوشتن برنامه مستلزم آگاهی از روش برنامه ریزی اما برخی از دانش آموزان با وجود آگاهی از این موضوع، نمی توانند برای خودشان یک برنامۀ درست و حسابی بنویسند؛ حال پرسش این است: علاوه بر آگاهی از روش برنامه ریزی، برای نوشتن یک برنامۀ خوب به چه نکات دیگری باید توجه کرد؟ برای پاسخ به این پرسش چند نکته یاد آوری می شود:

مشاوره تحصیلی: مشاوران تحصیلی و دانش آموزان عزیز کنکوری و دانش آموزان پایه های یازدهم، دهم، نهم و ...می توانند پاورپوینت های آموزش برنامه ریزی کنکوری (در رشته های انسانی، تجربی، ریاضی) و تک پایه را همراه با فورم های مورد نیاز برای نوشتن برنامه از سامانه آزمون سراسری فارس (قسمت آموزش برنامه ریزی کنکور و تک پایه) در یافت نمایند.

یادآوری می شود دانش آموزان دوازدهمی یا داوطلبان کنکور (انسانی، تجربی و ریاضی)  می توانند برای تنظیم برنامه هفتگی از سامانه برنامه ریزی آنلاین باور هم استفاده نماید. (برای استفاده از این سامانه ابتدا راهنمای برنامه را به طور دقیق مطالعه کنید)